Co należy wiedzieć o igłofiltrach?

Zadaniem systemu odwadniania igłofiltrów jest obniżenie poziomu wód gruntowych, co przekłada się na suche środowisko prac przy wykopach poniżej zwierciadła wody. Jest to bardzo popularna, a zarazem skuteczna metoda, która działa zarówno na niewielkich głębokościach, jak i przy dużych projektach. W niniejszym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje i dowiesz się, dlaczego warto sięgnąć po takie rozwiązanie.

Jak działają igłofiltry?

Rury o średnicy 40-50 mm i długości 5 lub 7 metrów wprowadzane są do gleby przy pomocy metody wpłukiwania, wgłębienia lub tradycyjnych technik wiertniczych. I to ta pierwsza z nich wykorzystywana jest najczęściej. Przy wpłukiwaniu pompuje się wodę pod wysokim ciśnieniem, a do stalowej rury w glebie wprowadzany jest igłofiltr.

System instalowany jest wokół terenu planowanych wykopów i łączy się z pompą podciśnieniową, która montowana jest na powierzchni za sprawą kolektora ssącego. Taka konstrukcja sprawia, że można liczyć na wysoką wydajność. Ponadto rurociąg ssący opróżnia się dzięki zasysaniu wody, która odprowadzana jest w określone miejsce.

Odpowiednio zainstalowane igłofiltry osuszają i stabilizują glebę do głębokości około 6 metrów. Przy głębszych wykopach nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować dodatkowe rozwiązania na niższych poziomach. Systemy bardzo dobrze sprawdzają się w glebach uwarstwionych czy drobnoziarnistych.

Dziś możesz z powodzeniem wynająć igłofiltry. Pamiętaj jednak, aby zapoznać się z ofertą renomowanych usługodawców. Doskonałym rozwiązaniem dla wymagających może być propozycja firmy Hamer, która spotkała się z uznaniem wielu klientów. Wystarczy odwiedzić stronę https://hamer.pl/ i wybrać najlepszą opcję dla siebie.

System igłofiltrów – sprawdzone rozwiązanie

System igłofiltrów obejmuje rury, które są ustawione blisko siebie i charakteryzują się niewielką średnicą. U podstawy znajduje się jeden lub kilka filtrów szczelinowych, które połączone są do kolektora ssącego, a kolektor stanowi wspólną rurę połączoną z pompą podciśnieniową.

System może odwadniać grunt do 4-6 metrów, a przy głębszych wykopach istnieje potrzeba instalacji dalszych stopni igłofiltrów na niskich poziomach. Dzięki pracy pompy igłofiltrowej wytwarza się częściowe podciśnienie w kolektorze, a on zasysa wodę i odprowadza ją, kierując do systemu uzdatniania.

Igłofiltry mogą być podłączone z kolektorem za pomocą elastycznego kolanka o regulowanym zaworze. Dzięki temu możliwa jest kontrola przepływu powietrza i wody, która do systemu wpływa. Ponadto instalacja obejmuje kolanka, uszczelki, łączniki, kosze ssawne, zawory, rozdzielacze, przepływomierze, adaptery, przepustnice czy węże ssawno-tłoczne.

Postaw na zaufaną markę

Oferta firmy Hamer cieszy się niemałym zainteresowaniem. Nad jej przygotowaniem pracowali prawdziwi eksperci, którzy wiedzą wszystko na temat zaawansowanych systemów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wybierasz sprawdzoną propozycję. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.